Filesiz patlatma doğal taşlar, en fazla klasik travertenden üretilmektedir. Bunun sebebi hem diğer renklerdeki taşların daha pahalı olması hem de ocaktan tedarik etmenin daha zor olmasından kaynaklıdır.

Filesiz patlatma taş, Traverten grubu doğal taşın yanı sıra, mermer doğal taşlardan da imalatı yapılmaya devam etmektedir. Genelde 10 x Boy serbest cm en fazla istenilen ebatlardır. Ayrıca 7,5 x Boy Serbest cm, 20 x Boy serbest cm veya 5×15 cm ebatları da projeye göre yapılmaktadır.

Filesiz Patlatma Taş Kullanım Alanları

Fabrikamızda Filesiz Patlatma taşımıza, farklı bir işlem daha uyguluyoruz. Delta Mermer Fabrikaları’nda, önce patlatma işlemi yapılan filesiz doğal taş traverten ve mermerlerimiz, sonrasında, taş eskitme kazanlarında dakikalarca, vibration (titreşim) ve deniz taşları yardımıyla eskitilerek, antik çağlardan kalmış bir yüzeye sahip oluyor. Ve ortak yaşam alanlarımızda filesiz patlatma taşın büyüsü, eşsiz dokusu, oluşturduğu fantastik görüntü bizlere farklı kombinasyonlar içinde hayal gücü oluşturuyor. Dünyada bu kadar çok talep gören biri ürünün en büyük cazibesi, içinde milyonlarca yıldır taşıdığı mineraller, kalsit oluşumları, çeşitli fosiller den oluşması ve hiçbir bakteri barındırmaması.