Günümüzde yaşam tarzlarının değişmesiyle birlikte ev dekorasyonunda tercih edilen stiller de farklılaşarak çeşitlenmeye başladı. Günlük hayatın yoğunluğundan sıyrılarak sadeliğin getirdiği şıklığı ön planda tutmak isteyenlerin tercihi, modern tarzın etkisiyle oluşturulan salon dizaynı olmaktadır. Yaşam alanınıza yansıtacağınız modern detaylarla oluşturulmuş göz yormayan sadelikte bir salon hayal edenler bu adımlar tam size göre! Beş adımda ulaşacağınız modern çizgilerle oluşturulmuş salon dizaynı için önerilerimiz:

Şıklığı Ön Plana Çıkarın:

Modern esintileri olan salon dizaynı oluşturma aşamasında sadeliği korurken şıklığı da ön planda tutmanız, hayal ettiğiniz dekorasyonu yaratmanıza yardımcı olacaktır. Salon için tercih edeceğiniz koltuk takımının; modern hatlara sahip çizgide ve az detaylandırılmış düz formda olması, oluşturmak istediğiniz konseptin genel hatlarını ortaya çıkaracaktır. Kalın hatlara sahip ağır salon takımı ürünleri yerine ince ve daha hafif görünüme sahip olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Parlak ve motifli klasik tarzı çağrıştıran detaylara sahip mobilyalar yerine, ahşap ve metalin ağırlıklı kullanıldığı parçaları seçerek çağdaş çizgilere sahip bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Fazla detay ve karmaşıklığın olmadığı bu konseptte, mobilyalarınızın sadeliğiyle oluşturduğu güçlü görünüm şık bir hava yaratmanızı sağlayacaktır.

Aksesuarlarda Metal ve Bakır Detaylara Yer Verin

Modern ve çağdaş esintilerden etkilenen bir salon dizaynı yaratırken mobilya ve dekorasyonunuzla sağladığınız şıklığı metal ve bakır detaylara sahip aksesuarla tamamlayabilirsiniz. Seçtiğiniz salon takımınızın tamamlayıcısı olan ahşap sehpalarınızdaki metal detayları, aynı forma sahip metal ya da bakır yapıda aksesuarlarla kombinleyebilir, oluşturduğunuz bütünlükle sade ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Konsolunuz ya da orta sehpalarınıza renkli ve ışıltılı aksesuarlar seçmeniz dekorasyonunuzun havasını klasik tarza yönlendirmenize neden olabilir. Bu yüzden modern tarzı yansıtan geometrik çizgilere sahip aksesuarlarla dekorasyonunuzu desteklemek avantajlı olacaktır. Duvarda kullanacağınız saat gibi dekorasyonu tamamlayan aksesuarlarınızda da koyu metalik ya da bakır rengini seçerek nötr tonlardaki duvarlarınıza şık bir hava katabilirsiniz.